Kroz svoju veliku karijeru, Martin Skorseze nas je vodio u različite svetove, od najviših spratova Vol Strita do najdubljih nivoa kriminalnog podzemlja. Sada se poznati režiser vraća sve do 1920-ih u Oklahomu.
Njegov najnoviji film, „Killers of the Flower Moon“, je epski istorijski film koji istražuje istinitu priču o ubistvima Indijanaca koja se dogodila u Oklahomi tokom 1920-ih. Na osnovu istraživačkog romana Dejvida Grana, film će razotkriti zaveru koja stoji iza ovih masakra kroz oči Ernesta (Leonardo DiKaprio) i Moli (Lili Gladston).
Dok svi ne stignemo u bioskope da pogledamo ovaj film, evo nekoliko stvari koje trebaš znati o ovom filmu:
Kriminalistička saga Martina Skorsezea prati istinitu priču o ubistvima Osage Indijanaca koja su zavladala Oklahomom, tokom 1920-ih. Film istražuje kako je slučajno bogatstvo Osage Indijanaca izazvalo zlu nameru „belih Oklahomaca“ koji su eksploatisali bogatstvo Osagea i učestvovali u jednoj od najvećih zavera i prikrivanja zločina u istoriji Amerike. Misteriozna ubistva Osage Indijanaca privukla su pažnju FBI-ja, koji je pokrenuo najveću istragu ubistava u tom vremenu.
Većina ubistava Osage Indijanaca dogodila se između 1921. i 1926. godine, ali se veruje da su ubistva mogla da sežu do 1910-ih. Kada se FBI uključio, već su bile 24 žrtave, ali kako su Osagei nastavljali da budu ubijani jedan po jedan, broj žrtava se povećao na preko 60. FBI-eva istraga je otkrila da su masakri Osage Indijanaca bili organizovani od strane veće mreže koja uključuje članove programa starateljstva, više meštana i policajaca. Takođe su otkrili da je Vilijam King Hejl bio jedan od najozloglašenijih vođa koji su bili umešani u ove masakre.
Skorseze donosi svu moć glumačkih zvezda u svoj najnoviji film, postavljajući svoje dugogodišnje saradnike, Leonarda Di Kaprija i Roberta De Nira, u dve glavne uloge u filmu. Ovde takođe imamo i Lili Gledston, čija je uloga u filmu već hvaljena kao „predstava“ za pobedu za najbolju glumicu na 96. dodeli Oskara. Pored velike trojke u filmu takođe igraju Jesse Plemons, John Lithgow, Tantoo Cardinal i dobitnik Oskara Brendan Fraser.
-Damjan Jugović
Ostavite odgovor